searcharchives.pl

searcharchives.pl – blog tematyczny – komputery, IT

jaki tusz do drukarki
Elektronika

Jaki tusz do drukarki wybrać? Oryginalny czy zamiennik?

W obecnych czasach kupienie drukarki atramentowej jest niezwykle proste. Główną tego zasługą jest oczywiście bardzo niska cena takiego urządzenia. Co jednak bardzo ważne dla użytkownika, znacznie trudniejsze staje się kupienie do niej tuszu. Często z tego powodu wybór pada na tusz nieoryginalny. Jaki tusz do drukarki wybrać? Czy faktycznie ten nieoryginalny będzie lepszy niż oryginalny?

Charakterystyka tuszu nieoryginalnego

Co powoduje, że użytkownicy drukarek atramentowych sięgają po tusze nieoryginalne? Rzecz jasna najważniejszym tego powodem jest ich bardzo niska cena. Tusz, który nie ma na sobie loga producenta i który nie został kupiony w oficjalnej dystrybucji, jest wielokrotnie tańszy niż ten oryginalny. Powoduje to, że wiele osób wybiera go ze względu na zwyczajną oszczędność.
Czy jednak faktycznie kupowanie nieoryginalnego tuszu można nazwać oszczędnością? Jak się okazuje niezupełnie, ponieważ takie tusze mają naprawdę ogromną ilość najróżniejszych wad i niedociągnięć. O czym konkretnie mowa? Przede wszystkim nie są to tusze zbyt wydajne. Podczas gdy oryginalny model może przykładowo wydrukować około 100 stron, to nieoryginalny wydrukuje tych stron zaledwie 40. Co więcej, będą to wydruki zauważalnie gorszej jakości, niż w przypadku oryginalnego tuszu. Nie można również zapominać o tym, że poszczególne podzespoły drukarki zaprojektowane są pod konkretne tusze. Sprawia to, że choć na początku taka drukarka może działać na tańszym tuszu, to jednak kwestią czasu będzie to, kiedy coś się w niej uszkodzi. To wszystko jak łatwo się domyślić prowadzi do jednego wniosku, tańsze tusze nie muszą oznaczać oszczędności.

Charakterystyka tuszu oryginalnego

Wiele osób unika oryginalnych tuszy ze względu na cenę. I ta faktycznie jest bardzo wysoka, ponieważ często zdarzają się w sklepach tak absurdalne sytuacje, gdy tusz jest droższy, lub w tej samej cenie, co cała drukarka.
Jak jednak można się szybko przekonać, wysoka cena nie jest skutkiem, tylko i wyłącznie chciwości producenta, lecz przede wszystkim wynikiem bardzo wysokiej jakości. Nie tylko wydajność stoi tu na rewelacyjnym poziomie i taki tusz kupuje się stosunkowo rzadko, lecz w dodatku jakość generowanych wydruków jest po prostu idealna. Warto mieć również na uwadze to, że jeśli używa się w swojej drukarce jedynie oryginalnych tuszów, można śmiało przypuszczać, że jej żywotność będzie o wiele większa, niż w przypadku modeli drukujących przy pomocy tuszów z drugiej ręki, których jakość nie jest zupełnie niczym potwierdzona.