searcharchives.pl

searcharchives.pl – blog tematyczny – komputery, IT

wymiana szybki w iPhonie
Multimedia

Kiedy wskazana jest wymiana szybki w iPhonie?

W dzisiejszych czasach dobrej jakości smartfon nie jest wyłącznie przywilejem nielicznych. Dotykowy telefon komórkowy posiadają zarówno młodsi, jak i starsi użytkownicy, a często w rękach przechodniów mijanych na ulicy można zauważyć urządzenie z charakterystycznym logo w postaci nadgryzionego jabłka. Iphony marki Apple cieszą się ogromną popularnością i stanowią wyraz prestiżu, choć są dziś powszechnie dostępne. Prawdziwą zmorą użytkowników telefonów z dużymi wyświetlaczami jest stłuczenie szybki, które zdarza się niestety stosunkowo często. Jak reagować, by uratować sprzęt? Co zrobić, aby iPhone wyglądał jak nowy? Oto kilka praktycznych wskazówek.

W jaki sposób unikać awarii wyświetlacza?

Nowoczesne telefony komórkowe są wytrzymałe i potrafią przetrwać wiele ekstremalnych sytuacji, jednak nawet najlepszej jakości sprzęt nie pozostanie bez szwanku w momencie upadku na podłogę, lub zetknięcia się ze zbyt dużym obciążeniem. Można oczywiście zabezpieczyć swój iPhone najlepiej jak się da. Warto np. zainwestować w solidną obudowę, zaś na wyświetlacz nałożyć specjalną folię lub szkło hartowane. Działania te nie wyeliminują całkowicie ryzyka, ale mogą zminimalizować ewentualną szkodę. Jeśli już dojdzie do pęknięcia przedniego ekranu, w pierwszej kolejności zazwyczaj tworzy się tzw. pajęczynka. Wiele osób korzysta z urządzenia z pękniętym ekranem, twierdząc, że rysy im nie przeszkadzają, bo telefon funkcjonuje jak należy. Nie zawsze jest to dobre posunięcie. W takiej sytuacji wymiana ekranu iPhone również byłaby wskazana, ponieważ naruszony wyświetlacz będzie jeszcze bardziej podatny na uszkodzenia. Może łatwo przepuszczać wodę i powietrze, co w konsekwencji i tak spowoduje kłopoty. 

Czy zbity ekran można naprawić samodzielnie?

Czasami użytkownicy iPhonów, aby nieco zaoszczędzić, próbują naprawiać zbitą szybkę na własną rękę. Takie działanie może jednak bardziej zaszkodzić, aniżeli pomóc, jeśli nie dysponuje się specjalistycznym sprzętem i fachową wiedzą. Poza tym, materiały zakupione w Internecie z nierzetelnych źródeł mogą okazać się nietrwałe i kompletnie nieprzydatne. Dlatego lepiej zdecydować się na autoryzowany serwis Apple. Wymiana może dotyczyć zarówno przedniej, jak i tylnej szybki. Nie zawsze stłuczenie jest kwestią tylko i wyłącznie estetyczną. Czasem awaria powoduje zaburzenia wyświetlania treści lub upośledzenie funkcji dotykowych smartfonu. W sytuacjach wątpliwych konsultacja z pracownikami serwisu zawsze jest zalecana. 

Wymiana szybki w iPhonie – cena

Stawka za wymianę szybki w telefonie uzależniona jest od tego, jaki to model. Oczywiście cena nie może przekraczać wartości samego telefonu, gdyż byłoby to kompletnie nieopłacalne. Przykładowo szybka iPhone 7 wraz z robocizną kosztuje około 200-300 zł. Im droższy model telefonu, tym wyższa cena za wymianę. Zdarza się tak, że telefon wymaga liftingu także w zakresie wymiany baterii. Na przykład bateria iphone 11 pro w pakiecie z wymianą wyświetlacza może wyjść taniej niż w przypadku samodzielnej wymiany, dlatego czasem warto rozważyć kompleksową naprawę.