searcharchives.pl

searcharchives.pl – blog tematyczny – komputery, IT

jak zmienic jezyk na fb
Internet

Kilka porad, jak zmienić język na Facebooku

Z racji tego, że Facebook w ostatnich latach zyskał pozycję najpopularniejszego serwisu społecznościowego, dostępny jest on w wielu wersjach językowych. W razie potrzeby, każdy użytkownik może zmienić język portalu na taki, który najbardziej mu odpowiada. Jest to bardzo ciekawa opcja, która może okazać się przydatna w nauce nowych języków. Tego typu zmiana na portalu może ułatwić przyswajanie obcych słówek.

W jaki sposób zmienić język na Facebooku?

Te osoby, które zastanawiają się, jak zmienić język na Facebooku, zazwyczaj mają problem z poprawnym funkcjonowaniem portalu. Zdarza się bowiem, że użytkownik niechcący dokonuje modyfikacji języka, a później nie wie, jak zmienić go z powrotem. Wystarczy wiedzieć, gdzie skierować swoje kroki, by dokonać takiej zmiany.

Zdarza się również, że to Facebook odpowiedzialny jest za zmiany języka – w wyniku wystąpienia błędu platformy, aktualizacji bądź też złośliwego oprogramowania. Nie warto martwić się problemami ze zmianą języka, bowiem ustawienia można zmienić łatwo i szybko.

Jak zmienic jezyk na Fb?

Wystarczy uruchomić przeglądarkę, a następnie zalogować się do swojego konta na portalu społecznościowym. W prawym górnym rogu znajduje się strzałka, którą należy kliknąć – wtedy rozwinie się menu. Na liście dostępnych opcji należy znaleźć zakładkę ustawienia, która w nowszej wersji platformy symbolizowana jest przez ikonę zębatego koła.

Użytkownik, który wejdzie w opcje ustawień będzie miał do wyboru wiele możliwości. W menu po lewej stronie widnieje zakładka języka. W tym momencie użytkownik może zmienić ustawienia językowe swojego konta. Po wybraniu interesującego języka należy zapisać swój wybór.

Osoby, które już wybrały język Facebooka, mogą również zmienić ustawienia odnośnie do tłumaczenia komentarzy i postów użytkowników.
Automatyczne tłumaczenie wpisów na Facebooku jest przydatne w sytuacji, kiedy użytkownik chce nauczyć się obcego języka. W ten sposób można poznać znaczenia poszczególnych słów, a także łatwiej zrozumieć zwroty i wyrażenia.

Jak zmienić język na Facebooku na telefonie?

Osoby korzystające z wersji mobilnej Facebooka również nie powinny mieć problemu ze zmianą języka. Otóż, wystarczy uruchomić aplikację, gdzie w prawym dolnym rogu będzie dostępne menu, symbolizowane przez trzy poziome kreski. Po wejściu w zakładkę ustawień wystarczy kliknąć opcję język aplikacji. W tym momencie użytkownik może wybierać z listy kilkudziesięciu dostępnych języków.

Jak widać, zmiana języka na Facebooku nie jest szczególnie wymagającym zadaniem. Sytuacja w której menu Facebooka i cały portal jest w innym języku, przydarzyła się przynajmniej raz każdemu użytkownikowi. Nigdy nie wiadomo, dlaczego doszło do takiej zmiany, najczęściej jej przyczyną jest awaria portalu.

Niezależnie od tego, z jakiej przyczyny doszło do zmiany języka na Facebooku na język obcy, zawsze możliwy jest łatwy i szybki powrót do rodzimego języka. Wystarczy wejść w ustawienia konta i wybrać odpowiednią opcję, by cieszyć się Facebookiem języku polskim.