searcharchives.pl

searcharchives.pl – blog tematyczny – komputery, IT

obsluga informatyczna
IT

Obsługa informatyczna – co obejmuje i dla kogo jest przeznaczona?

Dzięki obsłudze informatycznej prowadzonej jako outsourcing możesz sporo zyskać. Na czym dokładnie ona polega i dla kogo jest przeznaczona?

Coraz więcej firm rezygnuje obecnie z tworzenia własnych działów IT i zamiast tego decyduje się na zewnętrzne usługi. Taka obsługa informatyczna prowadzona przez firmy zewnętrzne jest bardzo dobrą alternatywą dla własnego działu, ponieważ nie tylko jest tańsza, ale również daje dostęp do wielu specjalistów. Warto więc poznać ją bliżej, by przekonać się, jakie ma ona zalety i kiedy warto się na nią zdecydować.

Co to jest obsługa informatyczna?

Obsługa informatyczna jest rodzajem obsługi prowadzonej w zakresie IT. Jest ona świadczona przez zewnętrzne firmy, które zatrudniają informatyków i dzięki temu mogą one oferować swoim klientom dostęp do zróżnicowanych usług – bez konieczności zatrudniania własnych informatyków w firmie.

Obecnie obsługa informatyczna jest bardzo popularna głównie w sektorze MŚP. Obsługa IT tego typu jest wtedy świadczona głównie jako pełen outsourcing, czyli firma zleca wtedy wszystkie zadania zewnętrznemu dostawczy takich usług, natomiast sama nie ma działu IT.

Forma, w jakiej świadczona jest obsługa IT, zależna jest od jej wybranego wariantu. Najczęściej prostsze problemy rozwiązuje się przez internet lub telefon jako helpdesk IT, natomiast w przypadku pozostałych do firmy przyjeżdża pracownik i wykonuje niezbędne prace na miejscu.

Obsługa informatyczna – jakie usługi obejmuje?

Zewnętrzna obsługa informatyczna obejmować może wiele prac, dlatego warto przyjrzeć im się bliżej, by dowiedzieć się, co można zamówić w firmach outsourcingowych. Zaliczane są do niej między innymi poniższe usługi:

 • zaprojektowanie i wykonanie sieci komputerowych w firmie
 • administracja sieciami informatycznymi
 • wdrożenia systemów informatycznych
 • instalacja programów na komputerach
 • zarządzanie obszarem IT w firmie
 • tworzenie polityki IT, w tym polityki bezpieczeństwa
 • przeprowadzanie kopii zapasowych, czyli backupów
 • przeszkolenie pracowników
 • wykrywanie usterek sprzętowych i problemów z oprogramowaniem oraz ich naprawa
 • reprezentowanie klienta przed innymi firmami w dziedzinie IT
 • doradztwo informatyczne, na przykład w doborze sprzętu, oprogramowania

Bardzo często takie usługi świadczone są też jako pakiety, na przykład w ofercie ma je firma dreamiteam.pl. Można wtedy wybrać dostępny pakiet usług, który będzie odpowiadał konkretnym wymaganiom firmy, aby mogła ona otrzymać fachowe wsparcie.

Gdzie można zamówić obsługę informatyczną?

W kwestii jak obsługa informatyczna Warszawa jest miejscem działalności wielu przedsiębiorstw IT, które prowadzą takie usługi dla klientów. Można bardzo łatwo zapoznać się z nimi online i wybrać najkorzystniejszą ofertę.

Warto też wskazać, że obsługa IT może być prowadzona na odległość. Jest to popularne rozwiązanie w przypadku helpdesku prowadzonego przez internet i telefon. W takim przypadku zgłasza się zdarzenie przez formularz online lub dzwoni do firmy, a jej pracownicy mogą od razu zaoferować pomoc.

Gdy zatem konieczna jest obsługa IT Warszawa to jedna z wielu firm, gdzie takie usługi są dostępne, przy czym nie są one świadczone jedynie stacjonarnie, ponieważ mogą być one również realizowane zdalnie. 

Co można zyskać dzięki obsłudze IT?

Zamówienie obsługi informatycznej jest bardzo dobrym wyborem wtedy, gdy przedsiębiorstwo nie ma własnego działu informatycznego, ponieważ jego przygotowanie związane byłoby ze zbyt wysokimi kosztami. 

W takiej sytuacji można po prostu zlecić prace firmie zewnętrznej, co powiązane jest ze znacznie niższymi kozetami, bez utraty odpowiedniego wsparcia IT. Wielu specjalistów pracujących w firmach outsourcingowych powoduje przy tym, że obsługa informatyczna dreamiteam.pl jest bardzo szeroka i kompleksowa, więc można uzyskać pomoc w różnych obszarach IT.

Gdy więc firma nie ma własnego działu IT, obsługa IT prowadzona jako outsourcing stanowi bardzo dobry wybór. Dzięki temu przedsiębiorstwo może działać sprawnie, efektywnie, wygodnie i dodatkowo oszczędzać sporo pieniędzy.