searcharchives.pl

searcharchives.pl – blog tematyczny – komputery, IT

telefony poleasingowe
Elektronika

Telefony poleasingowe – czy warto je kupować?

Nie da się ukryć, że nowoczesne telefony całkowicie różnią się do tych, które używane były jeszcze przed dekadą. Obecnie są to bardziej komputery przenośne, lecz zapakowane w bardzo zminiaturyzowane obudowy. Wszystko to spowodowało, że cena tych urządzeń gwałtownie wzrosła, a to z kolei sprawiło, że znacznie wzrosło zainteresowanie telefonami poleasingowymi. Czym są takie telefony, a także jakie są ich wady oraz zalety?

Czym są telefony poleasingowe?

Żeby móc zrozumieć, czy warto zdecydować się na telefon poleasingowy, oraz jakie są jego wady i zalety, najpierw trzeba się dokładnie dowiedzieć o tym, czym takie telefony konkretnie są.
Telefon poleasingowy to urządzenie, które jeszcze do niedawna używane było przez pracownika danej firmy, która była właścicielem telefonu. Nie był on kupiony za gotówkę, lecz wraz z tysiącem innych egzemplarzy wzięty na leasing.
Cechą charakterystyczną takiego modelu jest fakt, że był on używany nie prywatnie, lecz tylko i wyłącznie zawodowo. Czy warto kupować takie telefony?

Jakie są ich zalety?

Co może być zaliczone jako zaleta telefonu poleasingowego? Nie da się ukryć, że jest nią całkowita pewność od strony legalności tego urządzenia. Nadal bowiem telefony są w czołówce najczęściej kradzionych przedmiotów, więc szukając dobrego modelu z drugiej ręki, istnieje spore ryzyko, że kupi się w ten sposób egzemplarz kradziony.
Co więcej, kupując takie modele, można śmiało przypuszczać, że będą one nieco tańsze, niż analogiczne model używane z drugiej ręki od osób prywatnych. A co najważniejsze, gdy kupuje się taki telefon, można mieć pewność, że będzie on w odpowiednim stanie technicznym. Z racji tego, że nie był on używany w stricte prywatny sposób, nie znajdzie się na nim dużej ilości zainstalowanych rozrywkowych aplikacji, w tym oczywiście gier.

Jakie są ich wady?

Niestety, choć telefon poleasingowy wydaje się być bardzo dobrą propozycją, to jednak posiada on naprawdę spore i warte uwagi wady. Zdecydowanie najważniejszą z nich jest fakt, że takie telefony z reguły są bardzo intensywnie użytkowane. Oznacza to, że obecna w nich bateria może nadawać się tylko i wyłącznie do wymiany. Choć z zewnątrz smartfon nie będzie posiadał śladów zużycia, a także jego oprogramowanie będzie wolne od zbędnych rzeczy, to jednak bateria, która go zasila, może być już bardzo zużyta, co oczywiście przekładać się będzie na długość pracy urządzenia na jednym ładowaniu. Warto to mieć na uwadze gdy będzie się kupowało za kilka set złotych telefon poleasingowy.