searcharchives.pl

searcharchives.pl – blog tematyczny – komputery, IT

Aparat do zdjęć nocnych
Multimedia

Aparat do zdjęć nocnych i Samsung Galaxy S22 – nightografia w wysokiej jakości

Kwestia robienia zdjęć telefonem jest niezwykle ważna dla wielu z nas, kiedy wybieramy swojego nowego smartfona. Dotyczy to nie tylko tych fotografii, które możemy wykonać przy idealnych warunkach oświetleniowych – dobry smartfon fotograficzny powinien poradzić sobie także z nightografią. Jak pod tym względem wypada nowy Samsung Galaxy S22? Czy ma dobry aparat do zdjęć nocnych? Dowiesz się z tego artykułu, więc serdecznie zapraszamy do lektury.

Samsung Galaxy S22 i nightografia – jak ten smartfon jest przygotowany na zdjęcia w nocy?

Samsung Galaxy S22 to jeden z topowych modeli marki na ten moment i tym samym został wyposażony w wiele rozwiązań technologicznych, godnych urządzenia wysokiej jakości. Znajdziemy tutaj bardzo dobry ekran, który potrafi świetnie odwzorowywać kolory i zachwyca płynnością, czy niezwykle szybki procesor, który sprawi, że ten smartfon będzie mógł działać bez ścięć w każdych warunkach. Nie oznacza to jednak automatycznie, że posiada dobry aparat do zdjęć nocnych. Jak Samsung Galaxy S22 prezentuje się pod tym kątem?

Nightografia, czyli robienie nocnych zdjęć za pomocą telefonu, to jedna z najmocniejszych stron tego smartfona. Znajdziemy tutaj główny aparat o przekątnej aż pięćdziesięciu megapikseli, co pozwoli mu uchwycić nawet najdrobniejsze szczegóły każdego fotografowanego kadru, jednak samo to nie zapewni mu od razu rewelacyjnej jakości zdjęć wykonywanych w nocy. Za to odpowiada chociażby znacznie zwiększona względem poprzednika wrażliwość na światło, która pozwoli odbierać więcej informacji o fotografowanym otoczeniu nawet w kompletnej ciemności.

Kolejną ważną rzeczą w Samsungu Galaxy S22 jest jego procesor, którego wsparcie uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji dotyczy także nightografii. Ten smartfon jest w stanie poprawić każde zdjęcie, jakie im wykonamy. W jaki sposób? Każda nasza fotografia jest wykonywana w kilkudziesięciu kopiach i sztuczna inteligencja jest w stanie wyodrębnić najlepsze szczegóły z każdej z nich i połączyć obraz w jedną całość. Ma to ogromne znaczenie w kontekście zdjęć nocnych, kiedy nawet najmniejsze wahania ilości oświetlenia mają znaczenie dla ogólnej jakości fotografii.

Jak robić nocą zdjęcia telefonem?

Wiemy już, że Samsung Galaxy S22 został zaprojektowany specjalnie z myślą o dobrym aparacie do zdjęć nocnych. Nie możemy jednak zapominać o tym, że sam dobry aparat nie gwarantuje nam sukcesu, kiedy chcemy uchwycić jakiś nocny pejzaż. Jak robić nocą zdjęcia telefonem, żeby zawsze być zadowolonym z efektu?

Podstawą jest tutaj użycie dedykowanego trybu nocnego, który pozwoli dostosować wszystkie parametry naszej fotografii do otaczających nas warunków. To samo możemy osiągnąć, kiedy zastosujemy tryb profesjonalny, jednak do jego użycia będzie wymagana niezbędna wiedza.

Nie warto także zapominać o użyciu statywu, kiedy zastanawiamy się, jak robić nocą zdjęcia telefonem. Pamiętajmy, że tego typu fotografie wymagają dłuższego czasu naświetlania i lepsze efekty osiągniemy wtedy, kiedy w trakcie jego trwania nasz telefon będzie trzymany zupełnie nieruchomo.

Artykuł powstał we współpracy z Samsung.