searcharchives.pl

searcharchives.pl – blog tematyczny – komputery, IT

Multimedia

Kompleksowe sprzątanie biurowców o dużych powierzchniach

Biurowce to budowle, które na stałe wpisały się w krajobraz miast. Te najbardziej efektowne – najwyższe i pełne przeszkleń wywołują zachwyt i od razu wpływają na większy prestiż okolicy, w której się znajdują. Projektanci coraz chętniej projektują biurowce z dużą liczbą pięter, aby wykorzystać niewielką powierzchnię działek i z licznymi przeszkleniami, by nadać bryle nowoczesności, a także, aby wpadała do środka zdecydowanie większa ilość światła dziennego. Utrzymanie czystości na tak dużej powierzchni, a także w najbliższym otoczeniu nie jest proste. Dostanie się do najwyższych okien wymaga prac alpinistycznych, z kolei utrzymanie czystości i zieleni wokół budynków również pochłania wiele pracy. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest wynajęcie firmy sprzątającej, która będzie w stanie zrealizować wszystkie usługi z należytą starannością i w pełnym zakresie.

Sprzątanie biurowców od A do Z

Kompleksowe sprzątanie biurowców może obejmować usługi takie jak:

  • bieżące utrzymanie czystości – polega na odkurzaniu i myciu podłogi, czyszczeniu biurek i sprzętu, z którego korzystają pracownicy, myciu toalet, pomieszczeń socjalnych.
  • serwis techniczny – serwis techniczny obejmuje takie prace jak dokonywanie drobnych napraw np. wymiana żarówek, naprawa elementów sanitarnych, wymiana klamek czy włączników światła itp.
  • utrzymanie estetyki terenów zielonych – to bardzo ważny obszar, o który również należy zadbać. Szczególnie w sezonie letnim niezbędne jest regularne koszenie trawy, zadbanie o krzewy i rośliny, jesienią grabienie liści, a zimą odśnieżanie.
  • dezynfekcja – ma na celu usunięcie z pomieszczeń szkodliwych drobnoustrojów, w tym bakterii, wirusów i np. zarodników pleśni. Warto ją wykonywać od czasu do czasu, aby zadbać o zdrowie wszystkich pracowników biurowca.
  • mycie części wspólnych biurowca – utrzymanie w czystości części wspólnych jest bardzo ważnym zadaniem ekipy sprzątającej. Może obejmować mycie ruchomych schodów, windy, a także recepcji, którą odwiedza każda osoba, która wchodzi do środka. Warto powierzyć to zadanie odpowiedzialnej firmie sprzątającej.
  • renowacja posadzek – renowacja posadzek jest niezbędna, jeśli dana powierzchnia ma za sobą lata świetności. Może to być np. cyklinowanie lub lakierowanie podłogi.
  • dostarczanie środków higieny – w każdym biurze zarówno przy wejściu jak i w toaletach powinny znajdować się środki do mycia rąk czy dezynfekcji powierzchni. Firma sprzątająca może zadbać o regularne dostarczanie tego rodzaju środków.
  • prowadzenie recepcji – w zakresie usług niektórych serwisów sprzątających znajduje się także prowadzenie recepcji, co pozwala na kompleksową obsługę danego biurowca.

Kiedy najczęściej wykonuje się sprzątanie biurowców?

Sprzątanie biurowców może obejmować serwis dzienny, wieczorowy i nocny. Prace, które nie są bardzo uciążliwe, jak np. dbanie o teren zielony można wykonywać, kiedy w środku znajdują się pracownicy. Jeśli jednak chodzi o bieżące utrzymanie higieny, w tym mycie blatów biurek czy sprzętu elektronicznego, to lepiej jest zająć się tym w porze wieczorowej i nocnej, kiedy biuro jest puste.