searcharchives.pl

searcharchives.pl – blog tematyczny – komputery, IT

Sony PlayStation
Elektronika

Sony PlayStation – więcej niż konsole

Konsole PlayStation od wielu lat cieszą się niesłabnącą popularnością na całym świecie. Trudno się temu dziwić, biorąc pod uwagę olbrzymie możliwości, jakie oferują, zapewniając graczom rozrywkę na najwyższym poziomie. Nieustannie jednak pojawiają się pytania, czym charakteryzują się najnowsze, piątej już generacji konsole, a także, czy PlayStation 4 jest jeszcze w stanie zadowolić swoich użytkowników. Nie czekaj i poznaj odpowiedzi już teraz!

  1. Innowacyjna konsola PlayStation 5.
  2. Możliwości PS4 i PS5.
  3. Nowoczesna konsola urządzeniem do oglądania filmów.
  4. Wyjątkowa rozgrywka z PlayStation VR.
  5. Dlaczego zakup konsoli PS jest dobrym pomysłem?

Rozgrywka prowadzona na konsoli daje nieporównywalne wrażenia i emocje z grą na komputerze osobistym. I widzimy to zarówno jeśli chodzi o tryby dla jednego i wielu użytkowników, jak i grę sieciową. Doskonale zdają sobie z tego sprawę gracze liczeni w milionach, wybierając te urządzenia od kilku pokoleń. Co jednak istotne, zanim przejdziemy do konkretnego zakupu, warto dowiedzieć się, czym charakteryzuje się dana konsola Sony PlayStation oraz na co zwrócić szczególną uwagę…

Innowacyjna konsola PlayStation 5

Trudno nie zgodzić się ze stwierdzeniem, że konsole nowej generacji, w tym PS5, zrewolucjonizowały rynek. Pojawienie się PlayStation 5, jak każdej wcześniejszej odsłony, było wielkim wydarzeniem, wyczekiwanym na całym świecie. Jest to całkowicie naturalne, pamiętając o osiągach i możliwościach, jakie posiada to urządzenie. Uruchamiane na niej gry z PlayStation Store wyglądają niezwykle realistycznie, nawet biorąc pod uwagę tytuły wydane jeszcze na PlayStation 4. Ich wymagania sprzętowe praktycznie przestały mieć znaczenie, gdyż konsola ta daleko wyprzedza swoje czasy. Wystarczy więc rozsiąść się wygodnie w fotelu i uruchomić ulubione gry, jak np. serie Call of Duty czy Fifa.

Możliwości PS4 i PS5

Oczywiście, kupno w obecnych czasach konsoli PlayStation 4 zamiast 5 nie zagwarantuje nam dostępu do wszystkich innowacji technologicznych. Nie oznacza to jednak, że nie będziemy czerpali radości z uruchamianych gier, gdyż w dalszym ciągu jest to rozrywka na wysokim poziomie. Wyraźnie wskazują na to osiągi obu tych konsol, o których warto pamiętać przy zakupie.

Otóż PS5 wyposażone jest w funkcję ray tracking odpowiadającą za cienie i odbicie światła. Pozornie drobny szczegół sprawia, że całość staje się wręcz niebywale realistyczna. Co więcej, konsola posiada szybki dysk twardy SSD, jakość 4K, wydajność nawet 120 kl/s oraz dźwięk 3D.

Z kolei przy PS4, zwłaszcza dzisiaj, musimy zwrócić uwagę, jaki typ konsoli kupujemy. Dostępne są wersje klasyczne, Slim oraz Pro. Rozpoznamy je po numerach seryjnych, rozpoczynających się od CUH-1000, 1100 i 1200 (podstawowe wersje), a kończą na CUH-2000 i CUH-7000 (Slim i Pro). Im lepszą konsolę wybierzemy, tym bardziej satysfakcjonującą rozgrywkę sobie zagwarantujemy: poprzez grafikę pełną szczegółów, pamięć RAM czy pojemność dysku twardego.

Nowoczesna konsola urządzeniem do oglądania filmów

Konsole PlayStation 4 i 5 posłużą nam nie tylko do gier wideo. Za ich pośrednictwem możemy oglądać również filmy z najpopularniejszych platform streamingowych jak Netflix, Amazon Prime Video, Disney+ (który w Polsce swoją premierę będzie miał w 2022 roku), Apple TV czy YouTube. Ponadto, PS to idealny sprzęt do odtwarzania filmów poprzez napęd Blu-ray 4K Ultra HD, zastępując tym klasyczne odtwarzacze. Użytkownicy niezmiernie cenią sobie także możliwość odtwarzania muzyki, w tym za pomocą platformy Spotify. I to wszystko zapewnia tylko jedno urządzenie…

Wyjątkowa rozgrywka z PlayStation VR

Kierując się w stronę konsol Sony PlayStation, nie można zapominać o akcesoriach do nich, jak nowoczesny i wygodny kontroler bezprzewodowy (więcej niż jeden pad będzie niezbędny do grania z przyjaciółmi), słuchawki, pilot, kamera, ale przede wszystkim VR. Technologia wirtualnej rzeczywistości dosłownie przeniesie nas do świata przedstawionego w grze, jeszcze bardziej zwiększając tym emocje. W ten sposób poznamy nową generację gier, które w przyszłości zdominują rynek. Poszczególne pozycje już dzisiaj powstają głównie z myślą o trybie VR, z kolei inne posiadają dodatkową opcję jego uruchomienia.

Dlaczego zakup konsoli PS jest dobrym pomysłem?

PlayStation 4 oraz 5 nie są zwykłymi konsolami. Już dawno przestały służyć jedynie graczom, dostarczając rozrywkę całej rodzinie. Te wielofunkcyjne urządzenia bardzo szybko staną się dla nas nieodzownym elementem wyposażenia salonu. Dostęp do zróżnicowanych tematycznie gier pozwoli zacisnąć więzi z bliskimi, np. spędzając wspólnie czas z dziećmi.

Uruchamiane gry, ale również filmy, zadziwiają jakością, zapewniając emocje wysokich standardów. Co jednak najważniejsze, sama cena sprzętu, zwłaszcza starszego typu PS4, nie będzie wydatkiem obciążającym budżet. Także zakup pojedynczych gier, niejednokrotnie kosztowny, nie jest konieczny. Wykupując abonament dla konsoli Sony, uzyskamy dostęp do szerokiej bazy gier, spośród których swobodnie wybierzemy interesujące nas tytuły.