searcharchives.pl

searcharchives.pl – blog tematyczny – komputery, IT

Strona internetowa jako wizytówka firmy
Marketing

Strona internetowa jako wizytówka firmy

Internet to wirtualne pole do popisu, które daje firmie niemalże nieograniczone możliwości prezentacji siebie oraz swoich produktów lub usług, dlatego stawiając pierwsze kroki w świecie biznesu warto zacząć od stworzenia internetowej wizytówki. Czy jej rolę mogą pełnić profile w social mediach? Nie do końca. Choć zdecydowanie sprzyjają one promocji w sieci, to jednak nie pozwalają na pełną kontrolę treści i pełną kontrolę nad wizerunkiem. O wiele lepszą formą prezentacji Twojej firmy w internecie będzie strona WWW.

Jaka powinna być internetowa wizytówka firmy?

Strona internetowa będzie dobrze pełnić reprezentatywną rolę tylko wtedy, gdy zostanie właściwie zaprojektowana. Musisz więc zadbać o jej atrakcyjny wygląd, optymalną funkcjonalność i nieprzerwane działanie. Przygotowując oprawę graficzną, postaw na minimalizm, bądź oszczędny w środkach i zachowaj spójność z identyfikacją wizualną firmy. Taki design będzie wyglądał profesjonalnie i elegancko, a brak rozpraszaczy dodatkowo ułatwi internautom przeglądanie zawartości strony. Skupiając się na funkcjonalności, należy dążyć do optymalizacji UX, czyli sposobu, w jaki strona wchodzi w interakcję z użytkownikiem. Zadbaj więc o klarowną strukturę treści, intuicyjną nawigację oraz responsywność. Ważny jest także stabilny hosting – dzięki niemu Twoja wizytówkowa strona internetowa będzie działać szybko, płynnie i niezawodnie, zapewniając internautom swobodny dostęp do interesujących ich informacji 24/7.

Jak stworzyć wizytówkową stronę internetową?

Wizytówkową stronę internetową można stworzyć na dwa sposoby: używając kreatora bazującego na gotowych szablonach lub budując ją od podstaw przez doświadczoną agencję jak alterpage.pl. Kreator ma tę zaletę, że jest stosunkowo tani i prosty w obsłudze, warto mieć jednak na uwadze, że strona WWW wykonana na szablonie nie będzie unikalna ani zbytnio zaawansowana technologicznie, nie zrobi więc dużego wrażenia na odbiorcach. O wiele lepszym pomysłem jest budowa strony od podstaw, tylko że w takim przypadku trzeba skorzystać z pomocy profesjonalnych web developerów, a to oznacza wyższy koszt całego przedsięwzięcia. Mimo wszystko polecamy takie rozwiązanie ze względu na gwarancję jakości i oryginalności, która pozwoli Ci skutecznie wyróżnić swoją firmę na tle innych.

Materiał zewnętrzny