searcharchives.pl

searcharchives.pl – blog tematyczny – komputery, IT

serwis Apple
Biznes

W jaki sposób serwis Apple radzi sobie z usterkami szybek i wyświetlaczy?

Najczęstszymi usterkami, z którymi zmagają się posiadacze urządzeń od Apple, są uszkodzenia wyświetlacza lub szybek. Wystarczy chwila nieuwagi, aby wypuścić telefon z ręki, a często nawet upadek z niewielkiej odległości może skutkować poważnym uszkodzeniem. Głównie przez tego typu sytuację dochodzi do różnego rodzaju uszkodzeń wyświetlacza, co później pozostawia widoczną skazę na urządzeniu, rzutującą nie tylko na wygląd, ale i komfort użytku. Na szczęście tego typu usterki można łatwo naprawić w serwisie Apple, aby dowiedzieć się więcej – zachęcamy do czytania dalszej części artykułu.

Standardowa wymiana szybki w serwisie Apple

W większości sytuacji przy uszkodzeniach szybki, wygląd i przejrzystość ekranu pogarsza się na tyle, że wiele ludzi słusznie decyduje się na jej wymianę w serwisie. Taka usługa oprócz znacznego polepszenia wizualnych aspektów, może zapobiec przed uszkodzeniem pozostałych podzespołów. Podczas takiej profesjonaliści z serwisu Apple używają oryginalnych części do wymiany osłony pokrywającej wyświetlacz, mając na uwadze każdy detal, a co za tym idzie zachowanie idealnego odwzorowania obrazu. Po mimo że usługa wykonywana jest na najwyższym poziomie, ceny nie są wygórowane. Przykładowo usługa: iPhone X wymiana szybki w serwisie apple średnio wyniesie 549 zł.

Wymiana wyświetlacza w serwisie Apple

Przy uszkodzeniu całego wyświetlacza, sprawa komplikuje się nieco bardziej niż w przypadku samej szybki. Przy takim uszkodzeniu, urządzenie zwyczajnie przestaje działać, więc zignorowanie go nie jest możliwe na dłuższą metę. Zaleca się korzystania z takiej usługi jedynie w autoryzowanych serwisach Apple, ponieważ w innym wypadku przy nowszych modelach może zakończyć się to uszkodzeniem funkcji Face ID. Usługa polega na demontażu starego i montażu nowego wyświetlacza, używając przy tym najwyższej jakości, oryginalnych zamienników. W niemal wszystkich serwisach Apple możliwa jest wymiana wyświetlacza iPhone XR, iphone x czy nawet iphone 13.

Naprawa wyświetlacza w serwisie apple

Nie we wszystkich przypadkach jednak konieczna będzie całkowita wymiana wyświetlacza. Po zdiagnozowaniu usterki przez serwisantów okazać się może, że wystarczy jedynie tańsza opcja, jaką jest naprawa. Usługa opiera się na oddzieleniu od siebie warstw wyświetlacza, usunięciu przeszkadzających pozostałości oraz odklejeniu polaryzatora. Później możliwe jest oczyszczenie ekranu i nałożenie nowego polaryzatora i ekranu. Profesjonaliści w serwisiach Apple sprawią, aby naprawa wyświetlacza iPhone, przebiegła szybko i sprawnie, a urządzenie mogło jak najszybciej wrócić w ręce właściciela.