searcharchives.pl

searcharchives.pl – blog tematyczny – komputery, IT

dysk
Biznes Multimedia

Dysk przenośny 500 GB. Na gry, multimedia, zdjęcia, dane? 

„Po co mi dysk przenośny SSD, skoro mam pamięć USB lub dysk HDD?” A czy dysk HDD jest odpowiednio bezpieczny? Czy ma wysokie transfery ponad 1000 MB/s? A czy pamięć USB ma pojemność co najmniej 500 GB? Takich pytań może być wiele, ale czym naprawdę charakteryzują się przenośne dyski SSD?

„Czy naprawdę potrzebuję dysku przenośnego SSD? Przecież mam pendrive!” – jeszcze jakiś czas temu użytkownicy komputerów nagrywali dane na płyty CD lub DVD i składowali je w szufladach, a jeśli było ich więcej, dedykowali im całą szafkę. Dziś te kilkaset płyt zmieści się w dłoni, na dysku przenośnym SSD o pojemności od 500 GB. Cała biblioteka filmów, kilka sezonów ulubionego serialu, biblioteka muzyki czy też kilka gier. To tylko część możliwości, jakie oferują przenośne dyski SSD. Poznajmy je bliżej!

Szybki i bezpieczny magazyn danych?

Nowoczesne laptopy mają naprawdę dobre ekrany i przyzwoity dźwięk, ale nic nie może się równać dużemu ekranowi telewizora o rozdzielczości nawet 8K. Do tego potężne kino domowe i przestrzenny dźwięk. Seans filmowy z przyjaciółmi przy laptopie, czy przed telewizorem w salonie? Wybór wydaje się oczywisty, ale czy to oznacza, że trzeba podłączać plątaninę kabli do telewizora, aby podłączyć laptop, a następnie wszystko ustawiać, podłączać zasilanie, aby laptop się nie rozładował itp. Brzmi okropnie? Jak więc szybko przenieść ulubione treści między urządzeniami? 

Dysk przenośny Samsung SSD T7 o pojemności 500 GB będzie idealnym rozwiązaniem. Nawet, jeśli chcemy zabrać filmy do znajomych, wystarczy skopiować je na pamięć zewnętrzną SSD i włożyć dysk do kieszeni! Lekki, elegancki, i bezpieczny. Jeśli chcesz, podłącz go na stałe do telewizora i ciesz się ulubionymi serialami lub muzyką, kiedy tylko chcesz. Coś nowego do skopiowania z komputera? Nic prostszego. Odpinasz dysk od telewizora, podłączasz do komputera i kopiujesz dane z prędkością nawet 1050 MB/s za pośrednictwem kabla USB Typu C. Dysk waży zaledwie 58 gramów i mierzy 85 x 57 mm przy grubości zaledwie 8 mm, więc zabierzesz go ze sobą, podobnie jak smartfona czy klucze od domu.

Podłączaj gdzie chcesz i jak chcesz!

Szybki transfer zdjęć i filmów ze smartfona na komputer? A może kilka filmów z komputera na smartfon? Z dyskami przenośnymi SSD Samsung z serii T7 nie ma żadnych ograniczeń. Dysk zewnętrzny SSD Samsung T7 posiada port USB Typu C i jest kompatybilny z większością urządzeń, zarówno najnowszych smartfonów z portem USB Typu C, jak również starszych komputerów z portami USB Typu A czy z telewizorami, które posiadają port multimedialny USB. Wystarczy wybrać odpowiedni kabel transferowy dołączony do zestawu, aby skopiować lub odtworzyć dane zapisane na dysku. Oczywiście magazyn danych będzie pracował bezproblemowo ze wszystkimi zgodnymi urządzeniami z systemami Windows, Mac, jak również urządzeniami mobilnymi z systemem Android. 

Artykuł powstał w ramach współpracy płatnej z Samsung Electronics Polska.