searcharchives.pl

searcharchives.pl – blog tematyczny – komputery, IT

duży monitor do grania
IT

Jak wybrać duży monitor do grania? Poznaj najlepszy monitor do gier

Nietrudno zgodzić się z myślą, że monitor do gier to niezbędny element każdego zestawu gamingowego. Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z gamingiem, czy jesteś wprawionym w bojach zawodnikiem, wybór monitora ma nierzadko kluczowe znaczenie dla jakości i płynności gry. Z tego krótkiego artykułu dowiesz się, dlaczego warto zainwestować w duży monitor do grania oraz jak w tej roli sprawdzi się monitor Odyssey Neo G9.

Właściwy monitor do gier – dlaczego jest niezbędny dla jak najlepszego doświadczenia w gamingu?

Gry komputerowe już dawno przestały pełnić jedynie funkcję rozrywkową. Obecnie oferują graczom tak zaawansowane doświadczenia wizualne, że niektóre z nich z powodzeniem można porównać do kinowych produkcji. Co więcej, gaming stał się nową dyscypliną e-sportu, która przyciąga coraz większą liczbę zainteresowanych. Jednak by w pełni czerpać radość z gry i uzyskiwać jak najlepsze wyniki, potrzebujesz właściwego sprzętu o odpowiednich parametrach. Jednym z nich bez wątpienia jest monitor do gier

Jakość obrazu i częstotliwość odświeżania to tylko niektóre z czynników, które są kluczowe do osiągnięcia jak najlepszych wyników. Duży monitor do grania posiada pod tym kątem o wiele więcej zalet niż standardowe monitory. Przede wszystkim posiada także większą rozdzielczość ekranu, co w efekcie daje użytkownikowi bardziej szczegółowy obraz. Właściwy monitor do grania będzie charakteryzował się także odpowiednim zakrzywieniem. W ten sposób wypełnia pole widzenia użytkownika, przez co ma się wrażenie, jakby samemu było się uczestnikiem wydarzeń. 

Monitory gamingowe 240 Hz – dlaczego częstotliwość odświeżania ma znaczenie?

Jeśli interesuje Cię monitor do gier, przed jego wyborem warto zwrócić uwagę, na parametr kluczowy w przypadku gier komputerowych – częstotliwość odświeżania ekranu. Dlaczego jest aż tak istotna?

Częstotliwość odświeżania ekranu określa liczbę klatek wyświetlanych na ekranie w ciągu sekundy. Im wyższa jest wartość odświeżania, tym płynniejszy obraz. Zbyt niska wartość częstotliwości odświeżania może powodować rozmycie obrazu, opóźnienia w grze czy dłuższy czas reakcji, a jak wiadomo, sekundy w gamingu mogą okazać się bardzo cenne. 

Jeśli zależy Ci na ekstremalnej szybkości, powinny zainteresować Cię monitory gamingowe 240 Hz, dostępne w ofercie marki Samsung. Ich przykładem jest Odyssey Neo G9. Częstotliwość odświeżania 240 Hz redukuje opóźnienia, a czas reakcji 1ms sprawia, że Twoje ruchy będą jeszcze bardziej precyzyjne.

Odyssey Neo G9 – doskonały monitor do gier

To idealna propozycja dla wymagających użytkowników, którzy chcą dosłownie zanurzyć się w wirtualnym świecie. Ekran monitora wynosi aż 57 cali. Krzywizna monitora 1000R sprawia, że urządzenie wypełnia Twoje pole widzenia, a Ty możesz oddać się ulubionej rozrywce. Niezwykła szczegółowość i odpowiednio wysoki kontrast to zaleta technologii Quantum Matrix z Quantum Mini LED.

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.