searcharchives.pl

searcharchives.pl – blog tematyczny – komputery, IT

IT

Jak wybrać najlepsze wirtualne biuro w Warszawie?

Biuro wirtualne to produkt, o którym jeszcze nie wie wiele osób, a to bardzo dobra opcja szczególnie dla początkujących przedsiębiorców. Na start wielu właścicieli dopiero rozwijających się firm poszukuje sposobów na oszczędności i optymalizację swoich działań. Jednym z takich rozwiązań jest właśnie uzyskanie wirtualnego adresu, który pozwala na liczne oszczędności, a jednocześnie bardzo dobrze się prezentuje w oczach przyszłych klientów. Jeśli jesteś zaciekawiony tym tematem, to z pewnością powinieneś wiedzieć na jakie cechy wirtualnego biura warto zwrócić uwagę, aby wybrać jak najlepszą dla siebie opcję.

Na jakie aspekty biura zwrócić uwagę?

Biuro wirtualne powinno się cechować następującymi możliwościami:

  • przestrzeń biurowa – niektórzy freelancerzy czy osoby na home office potrzebują od czasu do czasu wyjść z domu i popracować w innym miejscu. Dostępność przestrzeni biurowej pod wirtualnym adresem pozwala co jakiś czas popracować w innym miejscu niż dom.
  • dostępność sali konferencyjnej – w przypadku działalności, w której od czasu do czasu musisz spotkać się z klientami najlepszą opcją jest skorzystanie z wirtualnego adresu, gdzie można umówić się na spotkanie ze swoimi klientami, aby odpowiednio ich przyjąć i móc spokojnie porozmawiać.
  • atrakcyjna lokalizacja w dużym mieście – podstawową zaletą e-biura powinien być jego unikalny adres, w prestiżowym miejscu najlepiej w dużym mieście.
  • jasne zasady użyczenia adresu – ważne jest zapoznanie się od początku do końca z warunkami podpisanej umowy, które nie będą wzbudzały żadnych podejrzeń.
  • możliwość odbioru poczty – im częściej poczta będzie odbierana tym lepiej. Niektóre dokumenty jak umowy na działania nie powinny czekać zbyt długo lub zostać odesłane do nadawcy czy trafić znów na pocztę.
  • podstawowy obrót dokumentami – wirtualne biuro powinno zapewniać kserowanie, skanowanie i przesyłanie dokumentacji, aby przedsiębiorca mógł na bieżąco załatwiać wszystkie niezbędne formalności.
  • dostępność wirtualnej sekretarki – to coraz popularniejsza forma usług z jakiej korzystają przedsiębiorcy. Wirtualna asystentka może układać kalendarz spotkań czy odbierać telefony, co znacznie ułatwi załatwienia codziennych spraw.
  • zadbane otoczenie – ważne jest najbliższe otoczenie biura, które będzie się dobrze prezentowało. Reprezentacyjna recepcja i teren wokół powinny być przyjazne i sprawiać dobre wrażenie.
  • parking – warto zwrócić uwagę czy w najbliższym otoczeniu biura znajduje się parking, z którego będą mogli skorzystać goście, a także Ty sam, gdy będziesz chciał popracować czy odebrać korespondencję.