searcharchives.pl

searcharchives.pl – blog tematyczny – komputery, IT

laptop do nauki zdalnej
Multimedia

Jaki laptop jest najlepszy do nauki zdalnej?

W dzisiejszych czasach Internet oraz komputer stały się oknem na świat. To przez urządzenia elektroniczne możemy skontaktować się nie tylko ze swoimi przyjaciółmi oraz rodziną, ale i pracować, czy też właśnie się uczyć, bez względu na wiek. Nauka zdalna ma wielu przeciwników, jak i zwolenników. W danej sytuacji jesteśmy jednak zdani na nasze komputery, laptopy oraz telefony, ponieważ bez tego nie poznamy materiału z zajęć, ani nie zaliczymy danego testu. Jaki jest więc najlepszy sprzęt, który pomoże nam efektywnie pracować i nie będzie sprawiał problemów?

Laptop do nauki zdalnej – MacBook

Telefon komórkowy to zbyt mały sprzęt o ograniczonej pamięci i okazuje się niezbyt pomocny podczas nauki zdalnej. Najwygodniejszą opcją jest laptop. Taki sprzęt bywa lekki, mobilny, a pisanie na klawiaturze jest efektywniejsze, szybsze oraz niweluje ryzyko literówek.
Model laptopa nie aż tak ważny, chociaż nie bez powodu to MacBooki podbijają rynek i serca użytkowników. Są nie tylko estetyczne oraz lekkie, ale i nauka przy nich staje się łatwiejsza. Szybkość, płynność i wydajność idzie w parze z wysoką ceną, która może zrazić niektórych. Z tego też powodu MacBooki poleca się bardziej dla studentów, niż dzieci szkoły podstawowej. Pisanie notatek oraz nauka bezpośrednio z ekranu laptopa jest łatwiejsza i o wiele bardziej przyjemna.
Przy wyborze MacBooka warto zwrócić uwagę na procesor. Tanio dostać można MacBooka z procesorem Intel Core i5. Drożej i z lepszą jakością wyjdzie Intel Core i7 lub Intel Core i9. Również warto mieć na uwadze pamięć RAM, ponieważ im wyższa, tym lepiej laptop będzie działać.

Tańsze modele laptopów

Małe laptopy, niekoniecznie od Apple, można znaleźć w wielu sklepach ze sprzętem elektronicznym. Przy ich zakupie warto zwrócić uwagę na przekątną ekranu, ponieważ małe laptopy, poza lekkością wiążą się również z wielkością ekranu, który im mniejszy, tym bardziej może utrudniać pracę. Pojemna bateria również jest bardzo ważna, tym bardziej jeśli zależy nam na mobilności. Pamięć RAM o minimum 4GB pozwoli na swobodne działania przez cały czas. Najlepiej sprawdzi się dysk twardy SSD, który zapewnia szybkość i płynność.
Te wszystkie cechy sprawiają, że mały laptop świetnie sprawdzi się do zdalnej nauki. Nadaje się do przemieszczania z pokoju do pokoju albo podczas podróży. Szybkość i płynność w działaniu zapewniają efektywność oraz brak kłopotów ze sprzętem, które wiążą się jedynie ze stresem i mogą przyczynić się do braku obecności na danych zajęciach.