searcharchives.pl

searcharchives.pl – blog tematyczny – komputery, IT

Marketing

Program lojalnościowy a wizerunek marki

Organizowanie długoterminowych akcji lojalnościowych ma wiele celów. Przede wszystkim przygotowuje się je, by zwiększyć przewagę nad konkurencją i zebrać grono stałych klientów. W ten sposób marki poprawiają swoją pozycję na rynku i stabilizują sytuację finansową. Przygotowanie programu pojemnościowego jest również skutecznym sposobem poprawienia wizerunku marki. Sprawdź, w jaki sposób program lojalnościowy wpływa na odbiór Twojego sklepu lub firmy usługowej.

Program lojalnościowy sposobem na podniesienie zaufania do marki

Budowanie pozytywnego wizerunku marki jest procesem długotrwałym. Składa się na niego wiele czynników, w tym stworzenie atrakcyjnej oferty produktowej lub usługowej. Na atrakcyjność tej oferty wpływają nie tylko ceny i jakość oferowanych towarów lub usług, ale i możliwość osiągania dodatkowych korzyści. Duża konkurencja w większości branż sprawia, że przedsiębiorstwa poszukują dodatkowych sposobów na podniesienie zaufania do swojej marki. Program lojalnościowy wykazuje w tym zakresie wysoką skuteczność.

Dzięki programom lojalnościowym przygotowywanym przez i360, różne marki stają się wiarygodniejsze w oczach klientów. Po wdrożeniu akcji konsumenci postrzegają je lepiej i oceniają jako skoncentrowane na potrzebach kupujących, a nie jedynie na własnych zyskach. Każdy program lojalnościowy jest dostosowywany do potrzeb i oczekiwań danej marki oraz jej grupy docelowej, dzięki temu przynosi lepsze rezultaty niż akcja stworzona na podstawie ogólnych zasad.

Zwiększenie rozpoznawalności marki

Wdrożenie programu lojalnościowego powoduje również, że konsumenci lepiej rozpoznają daną markę. Szybciej kojarzą jej logo, są w stanie przypisać do niej prawidłową ofertę produktową lub usługową i są skłonni do polecenia marki swoim znajomym i rodzinie. Program do zbierania punktów i wymieniania na nagrody lub akcja typu money back są zatem ważnym elementem budowania spójnego i przyjaznego wizerunku marki. Dzięki programom lojalnościowym rozpoznawalność firmy rośnie i utrzymuje się na wysokim poziomie przez długi czas.

Połączenie akcji podnoszących lojalność klientów z krótkookresowymi akcjami marketingowymi daje efekt w postaci podniesienia zysków marki i utrzymania ich na wysokim poziomie przez długi czas. Stosowanie akcji marketingowych w długim terminie i zwiększanie lojalności grupy docelowej w połączeniu z okresowymi promocjami to skuteczny sposób, by rozwiązać problem odpływu klientów do konkurencji i ustabilizować znaczenie marki na rynku.