searcharchives.pl

searcharchives.pl – blog tematyczny – komputery, IT

ranking antywirusów
Internet

Ranking antywirusów – skuteczne zabezpieczenie komputera

Codziennie z Internetu korzysta tysiące Polaków. Nic dziwnego. To miejsce, w którym mogą robić zakupy, oglądać filmy i wyszukiwać najbardziej potrzebne informacje. Niestety, coraz częściej czyhają na nich różne pułapki w postaci groźnych wirusów. Tworzący je hakerzy potrafią bez problemu wykraść hasła i przejąć kontrolę nad komputerem. Dlatego ważne jest, aby stosować odpowiednie i skuteczne zabezpieczenie. W artykule przedstawimy ranking antywirusów, czyli najlepszych aplikacji do walki z ze złośliwym kodem.

Tylko płatny antywirus

Oczywiście, darmowy program plus jakieś dodatkowe narzędzie do ochrony przed „robakami” mogą nie wystarczyć. Komputer będzie w stu procentach bezpieczny, jeżeli użytkownicy zainstalują płatny pakiet, dający więcej możliwości i funkcji.

Tylko wtedy będą pewni, że uda się wykryć oraz usunąć wszystkie rodzaje najnowszych wirusów. Każde zagrożenie zostanie więc wyeliminowane, dzięki temu, że antywirus regularnie (nawet raz na dzień) pobiera aktualizacje. Stąd warto zainwestować w jego kupno.

Ranking antywirusów

Norton, McAfee, Bitdefender, Kaspersky, AVG, a może Eset? Zadają sobie to pytanie internauci, zastanawiając się, który płatny program wybrać. Na szczęście wszystkie wymienione narzędzia tak samo dobrze spełnią swoja zadanie, więc nic dziwnego, że to właśnie one znajdują się na liście najlepszych pakietów.

Dlaczego są tak wysoko oceniane? Łączy je wiele zalet. Na przykład obniżają ryzyko wykradzenia danych osobowych w trakcie łączenia się z siecią WiFi. Niektóre posiadają specjalną funkcję, czyli Kontrolę Rodzicielską. Zawierają też najnowszy firewall.

Są łatwe w użytkowaniu, efektywne i wydajne. Nadają się zarówno dla firmy, jak i domowych zastosowań. Pozwalają również na automatyczne zabezpieczenie bankowości online. Krótko mówiąc, radzą sobie doskonale z różnymi cyberzagrożeniami.

Podsumowanie

Nie ma co się zastanawiać nad kupnem płatnego pakietu. Jak pokazuje ranking antywirusów, tylko takie narzędzie jest w stanie rozpoznać najbardziej skomplikowanie i nieprzewidywalne niebezpieczeństwa.

Każdy wirus będzie poddany kwarantannie, a następnie trwale usunięty. Co więcej, skanowanie w czasie rzeczywistym (dysku komputera oraz stron internetowych) odbywa się szybko. Dlatego niemożliwe jest, aby infekcja rozlała się na cały system.

A jak wygląda sama instalacja antywirusa? Bardzo prosto. Należy umieścić w napędzie płytę DVD albo użyć kodu aktywacyjnego w formie cyfrowej, a później postępować według widocznych na ekranie wskazówek.