searcharchives.pl

searcharchives.pl – blog tematyczny – komputery, IT

Multimedia

Szeroki monitor — poznaj jego możliwości

Zapewne nieraz obiło Ci się o uszy, że monitory panoramiczne to sprzęt, który daje ogromne możliwości. Szeroki monitor zyskał popularność już kilka lat temu i wcale nie wygląda na to, żeby tracił na zainteresowaniu. Wręcz przeciwnie — coraz więcej osób chce mieć go w swoich domach i w biurach. Również zastanawiasz się nad szerokim monitorem? Dowiedz się, jakie korzyści płyną ze stosowania monitorów o panoramicznych ekranach.

Szeroki monitor, czyli jaki? Najważniejsze cechy monitorów panoramicznych

Panoramiczne monitory to urządzenia o wyjątkowo szerokich ekranach i proporcji obrazu 16:9 lub 16:10. Co ciekawe, panoramiczne ekrany są dostępne w różnych konfiguracjach, dzięki czemu ich wybór jest przeogromny. Znajdzie się coś dla osób poszukujących małych monitorów na biurko do pracy zdalnej, monitorów z zakrzywionym ekranem dla lepszych wrażeń podczas grania, największe monitory o przekątnej powyżej 40” i 50” oraz dopasowane do wymagań graczy, czyli z krótkim czasem reakcji i dużą częstotliwością odświeżania obrazu.

Warto również wspomnieć, że nawet spore monitory panoramiczne nie zajmują aż tyle miejsca, jak mogłoby się wydawać. Jeżeli do tej pory używałeś dwóch monitorów i przesiadasz się na jeden szeroki, może się okazać, że Twoje biurko wizualnie będzie bardziej przestronne ze względu na tylko jedną podstawę i mniejszą liczbę przewodów od zasilania.

Szeroki monitor do pracy, do gier i filmów — do czego przyda się panoramiczny monitor?

Monitor z szerokim ekranem to prawdziwy wielozadaniowy sprzęt. Po pierwsze — świetnie sprawdza się w pracy. Monitor o dużej szerokości pozwala na multitasking i korzystanie z wielu otwartych okien jednocześnie. Może otworzyć najważniejsze programy, które przydają Ci się w pracy i nie martwić się o to, że tracisz czas na przeskakiwaniu między okienkami.

A co z grami i filmami? Monitor panoramiczny 144 Hz jest chętnie wybierany przez graczy, dla których liczy się najlepsza płynność podczas grania, a szeroki zakres cenowy sprawia, że nawet gracz z niższym budżetem znajdzie pasujący model. W przypadku filmów monitory panoramiczne pozwalają na wyświetlanie najnowszych tytułów w formacie charakterystycznym dla kin i z odwzorowaniem kolorów na wysokim poziomie.

Podsumowanie

Szeroki monitor oferuje wiele możliwości, dzięki czemu to uniwersalne narzędzia, z którymi spędzanie czasu przy komputerze staje się przyjemniejsze. Sprawdza się tak samo dobrze przy graniu w gry, jak i wykonywaniu obowiązków w ramach pracy niezależnie od wykonywanego zawodu. Daje także świetne wrażenia podczas oglądania filmów. A co najważniejsze — wszyscy użytkownicy mogą znaleźć model idealnie pasujących do ich wymagań.

Artykuł przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.