searcharchives.pl

searcharchives.pl – blog tematyczny – komputery, IT

dobre i tanie laptopy
Komputery

Gdzie kupić dobre i tanie laptopy?

Laptopy to prawdziwa rewelacja ostatnich lat na rynku komputerów osobistych. Dzięki temu, że są mobilne, można je zabrać właściwie w każde miejsce. Bez problemu można je więc wziąć do biura, na wakacje, czy też po prostu na wyjazd służbowy. Niestety, sporą wadą laptopów jest to, że są one bardzo drogie. Nic więc dziwnego, że tak często pada pytanie, gdzie kupić dobre i tanie laptopy? Czy jest to w ogóle możliwe?

Dlaczego laptopy są drogie?

Zanim jednak przejdziemy do tego, gdzie można kupić tanie i dobrej jakości laptopy, najpierw warto sobie zadać pytanie, z jakiego powodu komputery te są w ogóle tak drogie? Co sprawia, że sprzęt o tych samych parametrach co modele stacjonarne jest często nawet o 20% droższy? Z czego to wynika?
Odpowiedź w tym wypadku tkwi w budowie takiego komputera. Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę, że wraz z podzespołami i obudową, otrzymuje się od razu monitor, a także klawiaturę i myszkę. Jest to więc dość spore wyposażenie. Co więcej, wszystkie obecne w komputerze podzespoły muszą być zminiaturyzowane, a także specjalnie zaprojektowane, aby zachowując nadal wysokie możliwości, nie generowały zbyt wiele ciepła. Taki projekt i taka konstrukcja niestety swoje kosztują.

Gdzie nie kupować używanych laptopów?

Jeśli komuś zależy na tym, aby kupić dobry, lecz jednocześnie tani laptop, najpierw warto powiedzieć, gdzie nie powinno się go zupełnie szukać. Nie warto zwracać w tym wypadku zupełnie uwagi na ogłoszenia sprzedaży od osób prywatnych. Często w tym wypadku ma się do czynienia z komputerem zwyczajnie przestarzałym, który trzymany był w ciągłym użytku przez ponad 5 lat. Co więcej, stan takiego urządzenia jest bardzo dyskusyjny.

Gdzie kupić dobry i tani laptop?

Gdzie zatem powinno się szukać dobrych, lecz jednocześnie tanich laptopów? Jak się okazuje, rewelacyjnym miejscem do takich zakupów są różnego rodzaju sklepy, które oferują sprzedaż laptopów poleasingowych. Są to urządzenia, które do niedawna jeszcze używane były przez firmy, a właściwie przez ich pracowników, do typowej biurowej pracy. Oznacza to, że nie tylko są to komputery najwyżej klasy i jakości, lecz również po prostu w pełni sprawne i zupełnie niezmęczone używaniem ich. Co prawda cena takich komputerów będzie nieco wyższa niż w przypadku modeli z drugiej ręki od osób prywatnych, lecz dzięki temu uda się kupić komputer naprawdę rewelacyjnej jakości. A co najważniejsze, w dalszym ciągu spełniać się będzie kluczowe kryterium, czyli taki laptop będzie nie tylko względnie tani, lecz, co istotne, będzie bardzo dobry.